Ben Kimim?

Aylin Tutgun Ünal 1 Ekim 1983 Kartal/Yakacık doğumludur. İlköğretim ve Lise Eğitimini Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde tamamladıktan sonra 2002 yılında İstanbul Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’nde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği programına başlamıştır. 2006 yılında Lisans Eğitimini bölüm 3.sü olarak tamamlamıştır. 2009 yılında yine Marmara Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans mezunu olmuştur. 2015 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Anabilim Dalı bünyesinde bulunan Bilişim Bilim Dalında Doktora Eğitimini tamamlamıştır. İstanbul’da pek çok Üniversitede öğretim görevlisi olarak görev yapmıştır. Şuan Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümünde Doktor Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Yeni Medya, Sosyal Medya Bağımlılığı,  Yeni Medya Teknolojileri, Nesiller (X,Y,Z, Baby Boomer), Masaüstü Yayıncılık konuları üzerinde çalışmaktadır.

Aylin Tutgun Ünal akademik kariyerine devam ederken diğer taraftan tiyatro, kamera önü eğitimi ve senaryo yazarlığı eğitimleri almaya devam etmektedir. Bu alanlarda da profesyonel kişilerden eğitim alarak akademisyen kimliğinin yanı sıra oyunculuk kariyerinde de ilerlemeyi hedeflemektedir.